• BIST 1.205
  • Altın 482,371
  • Dolar 7,8800
  • Euro 9,2849
  • Kocaeli 12 °C

Âşıklar Sazlarını Körfezliler İçin Konuşturdu FOTO HABER

Âşıklar Sazlarını Körfezliler İçin Konuşturdu FOTO HABER
Körfez Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği ‘Âşıklar Şöleni’ ile davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Halk edebiyatına sazıyla sözüyle önemli eserler veren 'İhsani Baba' ismiyle tanınan Oltulu Âşık Mevlüt İhsani, kendi adına düzenlenen Âşıklar Şöleniyle anıldı. Geleneksel kültümüzü yaşatmak adına Körfez’de çeşitli programlar düzenleyen Körfez Belediyesi, Yarımca Kültür Merkezinde gerçekleştirdiği Âşıklar Şöleni ile izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Etkinliğe İlgi En Üst Seviyedeydi

Düzenlenen etkinliğe ilgi en üst seviyedeydi, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Üzeyir Karaküllah, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş düzenlenen kültür sanat etkinliğine katıldı.

Ülkemizin Usta Âşıkları Katılımcılara Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

Körfezlilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Türkiye’nin en sevilen ozanları Âşık Nuri Çırağı, Âşık Erol Ergani, Âşık Kul Nuri, Âşık Bekir Kahraman, Âşık İhsan Yavuzer, Âşık Rahim Sağlam, Âşık Mustafa Aydın ve Âşık Mürsel Sinan okudukları birbirinden güzel eserlerle geceye renk kattı. Ünlü ozanların karşılıklı atışmaları ise izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Yarımca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gecede okunan her eser,  izleyenleri coşturdu.