• BIST 2.021,33
 • Altın 788.43416
 • Dolar 13.5611
 • Euro 15.3947
 • Kocaeli 1 °C

Bakan Işık: “Adalet sarayının yer tahsisi yapıldı”

Bakan Işık: “Adalet sarayının yer tahsisi yapıldı”
Işık, Kartepe’de yapılması planlanan yeni Adalet Sarayı ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Kartepe’deki askeri alanın 1200 dönümlük alanının 170 dönümünün Adalet Bakanlığımıza tahsisi yapıldı” dedi

AK Parti İl İstişare Kurulu toplantısı Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Seka Sahil Restaurant 2’de gerçekleştirilen toplantıya Bakan Işık’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Mehmet Akif Yılmaz, Eski AK Parti Milletvekili Eyüp Ayar, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, STK Temsilcileri, ilçe başkanları ve il istişare kurulu üyeleri katılım gösterdi. İl istişare kurulu toplantısında konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ilimizle ilgili yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler vererek,”Kartepe’deki askeri alanın 1200 dönümlük alanının 170 dönümünün Adalet Bakanlığımıza tahsisi yapıldı. O mekanın yanında 50 dönümlük bir alanı da Büyükşehir belediyesinin Metro projesine ana istasyon yapılması yönünde tahsis ettik” ifadelerini kullandı.

PROTOKOL MASA (3)

CEYHAN: BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR

İl İstişare Kurulu toplantısında açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “ AK Parti bir vefa hareketidir. Bu bağlamda bizlerde kuruculuğunu yapmış olduğumuz AK Parti’nin bu vefasını yürütüyor ve sürdürüyoruz.2001’den beri kurucu il yönetimimizle birlikte Kocaeli’ye hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. Bizler bu vazifeleri bayrak yarışı misali bizden sonra gelecek arkadaşlara emanet edeceğiz. Yaklaşık 3 buçuk ay önce kurucu il yönetim kurulu üyelerimizle bir araya gelmiştik. Takvimsel olarak 3 ayda bir araya gelmeye gayret ediyoruz” dedi.

CEYHAN (2)

“HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIZ”

Ne zaman istişare edelim dediğimizde geldiğiniz için sizlere şükranlarımı iletiyorum diyen Ceyhan sözlerini, “ Referandumda bizlere söyleyecek sözleriniz nedir bunları konuşalım diye toplandık.Nisan ayının ilk yarısında önemli bir halk oylamasının arifesindeyiz. 15 yıl öncesindeki hayallerin karşılık bulacağı günlere gidiyoruz. Hedefimiz olan yüzde 65 oranına ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Partimize büyük hizmetleri olan ve vefat eden ağabeylerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadeleriyle noktaladı.

KARAOSMANOĞLU: BU İŞ GÖNÜL İŞİ

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “ Siyaset boşluk kabul etmiyor. Her an pedalı çevirmek zorundasınız. 15 yıldır hizmet kadrosu bizim irademizde. Hamd olsun bu 15 yılı hem merkezi yönetim hem de yerel yönetimlerimizle milletimizi memnun eden çalışmaları yaptık. Bu bir gönül işi, kadro işi. AK Parti kurulduğu günden itibaren Kocaeli’de hep pozitif bir anlayış sergiledi. Hep milletimizin ve kentimizin lehine olan çalışmaları benimsedik. Her hizmeti her adımı birlikte attık” ifadelerini kullandı.

KARAOSMANOĞLU (2)

MİLLET SANDIĞA GİDİP EVET OYU VERECEK

Bu istişarelerin bunda çok büyük bir faydası var diyen Karaosmanoğlu, “Biz tabanımıza güveniyoruz. Seviyoruz, değer veriyoruz. Biz onlara değer verdiğimiz için onlar da bize değer veriyor. Millet akın akın büyük bir coşkuyla sandığa giderek evet oyu kullanacak. Bizim de emeğimiz olsun diye hep birlikte çalışacağız. Hepimize görev düşüyor. Güzel bir sonuç aldıktan sonra sevincimizi paylaşacağız” değerlendirmesinde bulundu.

IŞIK: SORUNLARI TEK TEK ÇÖZÜYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “ Mücadelemizi sürdürüyoruz. Partimizi kurduğumuz günlerdeki heyecanımızı kaybetmemiş olmak, bizim için gurur vesilesi. AK Parti kurduğumuz ilk günden itibaren Türkiye’nin makus talihini yenmek idealiyle gece gündüz çalışıyoruz. Konumumuz ne olursa olsun Türkiye’yi kalkındırmaktan bir an olsun kendimizi geri tutmadık. Pek çok engeli bir bir aştık. 2002 Türkiye’sinin sorunları bugünkü sorunlardan çok daha farklıydı. Bugün sorunlar başka bir yere doğru evrildi. Önümüzdeki sorunları tek tek çözerek yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“10 BİN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

Önümüzde önemli bir süreç var diyen Bakanı Işık, “Türkiye AK Parti ile birlikte pek çok yapısal sorununu çözdü. Her sorunun sonunda önümüze yeni engeller çıkarılıyor. Türkiye ekonomide belirli bir ivmeyi yakalamışken terör azdırıldı. Halbuki terörün azdırılmasını gerektirecek, ekonomik, sosyal, siyasal bir ortam yoktu. Ama Türkiye kardeşlik bilinci içerisinde dışardan beslenen terör yuvalarıyla mücadelesini sürdürdü. 24 Temmuz 2015 tarihinden itibaren 10 bin terörist etkisiz hale getirildi. Tüm kurumlar uyum içerisinde çalışıyor. Terör örgütüne öyle ağır darbeler vuruldu ki terör örgütü ileride eylem yapamayacak duruma gelecek” ifadelerini kullandı.

IŞIK (2)

“İHANETTE SINIR TANIMIYORLAR”

Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “ Bir dönem Türkiye DEAŞ’ı savunuyor diye yaygara koparanların şu anda sesleri çıkmıyor. Fırat Kalkanı’nda El Bab’ın etrafındaki bütün köyler DEAŞ’tan temizlendi. El Bab’ın alınması da yakındır. Bunun için oradaki askerlerimiz kahramanca mücadele ediyor. FETÖ’den dolayı yurt dışına kaçan bazı sözde komutanlar yurt dışında Türk Ordusu zayıflamış diyor. Türk ordusu asıl bu FETÖ’cülerden temizlendiği için güçlendi. Artık abisinden değil komutanından emir alıyor Türk subayları. Onlar ihanetlerini gösteriyorlar, daha da gösterecekler. Bunlar Anadolu insanına Türkiye için çalışıyoruz diyorlardı şimdi kimin için çalıştıklarını herkes görüyor. İhanette sınır tanımıyorlar” diye konuştu.

YUNANİSTAN’A ÇAĞRI

TSK gücünü koruyor ve geliştiriyor diyen Bakan Işık, “ TSK’da bir tek FETÖ mensubu kalmayana kadar mücadelemizi sürdürüyoruz. Milletimizin TSK’ya ilgisi gözlerimizi kabartıyor. 200 kişi alacağız, 20 bin başvuru var. Bu milletin TSK’ya sahip çıktığının göstergesidir. Bizde TSK’nın ihtiyaçlarını gidermek için gayret sarf ediyoruz. Artık Türkiye savunma sanayisinde dışa bağımlılığı kalktı. Bundan rahatsız olanlarda var. Son günlerde son derecek mesnetsiz açıklamalar yapan Yunanistan Savunma bakanının açıklamalarını üzüntüyle izliyoruz. Kendisini kınıyorum. Türkiye ve Yunanistan komşudur. Sorunların çözümü meydan okuma değil, görüşmeleri sürdürmektir. Bu Yunanistan’ın lehine değildir. Bizim tavrımız budur. Kimsenin sorumsuzca açıklamalar yapmasını asla kabul etmeyiz. Sorunları konuşarak çözmenin gayreti içerisinde olduk. Yunanistan’a çağrımız bu açıklamalara son vermesidir” dedi.

“YÖNETİMDE İSTİKRAR VE TEMSİLDE ADALET”

Yönetimde istikrarı sağlamak için Cumhurbaşkanlığı sistemini istediklerini belirten Bakan Işık, “Türkiye tekrar sandığa gidiyor. Biz sandığa alışığız. Biz her sandığa gittiğimizde milletimiz bizi hiçbir zaman mahçup etmedi. Biz bu referandumda da meramımızı iyi anlatacağız ve millet bize desteğini gösterecek. Hangi hükümet sistemiyle Türkiye yönetilsin noktasında bir anayasa değişikliği için referanduma gidiyoruz. Demokrasilerde temsilde adalet istenir. Temsilde adalet demokraside olmazsa olmazdır. Bir diğer önemli unsurda yönetimde istikrar. Türkiye uzun yıllar bu iki konu arasında temsilde adalet ikinci plana bırakıldı. Yüzde 10 gibi yüksek bir seçim barajı var. Yönetimde istikrar sağlanamıyordu” diye konuştu.

“REJİM DEĞİŞİKLİĞİ DEĞİL SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ”

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri de sandığa yansıyan iradenin hükümete yansımamasıydı diyen Bakan Işık, “  Türkiye’yi yönetecek kadroyu halk doğrudan seçsin diyoruz.Cumhurbaşkanlığı sisteminde ülkeyi yönetecek kadro doğrudan sandıkta halkın oyuyla seçiliyor. Bu bir sistem değişikliğidir, rejim değişikliği değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temel nitelikleri bellidir. Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik sosyal bir hukuk devletidir. Türkiye’nin rejimi bellidir” şeklinde konuştu.

“HALK SİZE YİNE İNANMAYACAK”

CHP’nin referandumu öncesi takındığı tavrı eleştiren Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “CHP konuyu ısrarla rejim tartışmasına çekmek istiyor. Konuyu buralara çekmek aslında bu rejim tehlikede algısı oluşturmaktır. Bu kimin işine yarar. Bu Türkiye Cumhuriyetini zayıf görmektir. Bu son derece yanlıştır. CHP’nin doğru bir minderde güreşmesi lazım. CHP Parlamenter sistemi savunabilir. Yıllardır biz CHP’yi dersine çalışmıyor diye eleştirdik. Bu aynen bire bir tekrar vaki oldu. Biz Cumhurbaşkanlığı sistemi olması için bir anayasa paketi hazırlayıp meclise getirdik. CHP’ni Parlamenter sistemi güçlendirecek bir teklif hazırlayıp kamuoyunun önüne çıktığını gördünüz mü?  Siz bir taraftan 12 Eylül’e karşıyım diyeceksiniz, diğer taraftan alternatif öneri getirmeyip bu rejim tartışmasıdır diyeceksiniz. Ondan sonra halk size yine inanmayacak” değerlendirmesinde bulundu.

“TÜRKİYE DİKTATÖRLERE PRİM VERMEDİ”

Pek çok ülke başkanlık sistemini uyguluyor diyen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Tayyip Erdoğan kendi hükümranlığını kuruyormuş. Eğer Cumhurbaşkanımızın derdi kendi için bu değişikliği istese bu anayasaya dokundurtmazdı. Bu anayasa Kenan Evren’e göre ayarlanmış bir anayasa. Cumhurbaşkanında şimdiki anayasa da yetkisi var sorumluluğu yok. Bu anayasa Türkiye için olmuyor diyor CHP ama alternatif getirmiyor. Cumhurbaşkanı isterse sistemi kilitleyebilir ve bundan dolayı da kimseye hesap vermek durumunda değil. Şimdi yetki de sorumluluk da birlikte verilsin. İşte bu anayasa değişiklik paketinin özü budur. Bu bir hükümet değişikliğidir. Türkiye hiçbir zaman diktatörler prim vermedi. Kim buna heveslenirse sandıkta cevabını alıyor. 61’de millet hemen sandıkta gereken cevabı verdi. Referandumda milletin gerekli desteği vereceğini düşünüyorum. Kocaeli’de hiç mahcup olmadık. Hep yüzümüzün akıyla çıktık” dedi.

“ADALET SARAYININ YERİ TAHSİS EDİLDİ”

Konuşmasının sonunda Kartepe’de yapılması planlanan yeni Adalet Sarayı ile ilgili yer tahsisi yapıldığını belirten  Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “ Kocaeli’de  çalışmalarımız sürüyor. Yeni bir Adalet sarayı ihtiyacı vardı. Ek bina yapalım demiştik ama bunun yapımın uzun süreceği anlaşıldı. Adalet Bakanımız Bekir Beyin Kocaeli ziyaretindeki açıklamasında Adalet Sarayı için  yeni bir yer bulunması yönünde bir  ifadesi olmuştu.  Bizde geçtiğimiz Çarşamba günü Kartepe’de askeri alanın 1200 dönümlük alanının 170 dönümünü  Adalet Bakanlığımıza  tahsisi ettik. O mekanın yanında 50 dönümlük bir alanı da Büyükşehir belediyesinin Metro projesine ana istasyon yapılması yönünde tahsis ettik. Darıca’daki askeri alanında kazandırılması yönünde çalışmalar sürüyor. Onunda tahsisini İnşallah yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti!29 Mart 2021 Pazartesi 11:30
 • Endonezya'da Merapi Yanardağı'nda patlama!22 Mart 2021 Pazartesi 10:26
 • Virüs vakaları tekrar yükselişe geçti!22 Mart 2021 Pazartesi 09:50
 • İçişleri Bakanlığı'ndan kısıtlama açıklaması!22 Mart 2021 Pazartesi 09:48
 • Meteoroloji son dakika uyardı!22 Mart 2021 Pazartesi 09:39
 • Ali Sunal’dan kötü haber!20 Mart 2021 Cumartesi 14:11
 • Naci Ağbal görevden alındı!20 Mart 2021 Cumartesi 13:59
 • İkinci el cep telefonlarında yeni dönem! Zorunlu oldu...20 Mart 2021 Cumartesi 12:57
 • Bingöl'de deprem!09 Mart 2021 Salı 13:23
 • İş yerlerine HES kodu ile girilecek!09 Mart 2021 Salı 13:20
  • EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
   Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Değişen Kocaeli | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Faks : 0262 322 99 88 | Haber Yazılımı: CM Bilişim