• BIST 1.509,790
  • Altın 546,99
  • Dolar 9,5282
  • Euro 11,0642
  • Kocaeli 16 °C

Güzeloğlu çiftinden çok anlamlı ziyaret FOTO HABER

Güzeloğlu çiftinden çok anlamlı ziyaret FOTO HABER
Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu ile birlikte Gazeteciler Cemiyeti Hikmet Memduh Kızılağaç Darıca Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Darıca Huzurevi ziyaretinde; ValiHasan Basri Güzeloğlu ile eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu’na Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ve eşi, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve eşi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol eşlik etti.

Darıca Huzurevi sakinleri tarafından kapıda karşılanan ve çiçek takdim edilen Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu, huzurevi sakinleriyle sohbet ederek onlara aldıkları hediyeleri verdiler.

Darıca ilçemizde böyle huzur dolu ortamda, siz değerli büyüklerimle tanışmaktan, ellerinizi öpmekten, sizlerle el sıkışmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Hasan Basri Güzeloğlu, huzurevi sakinlerine yaptığı konuşmada; ”Burası çok güzel bir model, Gazeteciler Cemiyetimizin bir sosyal sorumluluk gereği, 1993 yılında arsası üzerinde inşa edip, işletmesini ve sürdürülmesini devletimize verdiği, devletimizin de o günden alıp aynı güzelliğe, güzellik katarak, sizlere güzel hizmet sunarak, bugüne getirdiği bir hizmet. Böylesi güzel bir işbirliği sonrasında da sonuç güzel olmuş, sizler bu huzurevinizde huzur içinde kaldıkça, bizler de mutlu olacağız.

Bütün çalışmalarımızın temelinde, özünde insan ve insana dönük bir anlayış var. O anlayış insanı her türlü hizmetin merkezine alan, onun hayatını her geçen gün daha iyi ve güzele taşıyan, devletin bütün kurumları olarak her insanımıza ayrım gözetmeksizin, eşit herkesin beklentisine karşılamaya dönük, herkesi birinci sınıf vatandaş olarak kabul eden, hizmet sunan bir anlayış.

“Hayır dualarınızı almak istiyoruz”

Bu hizmetleri yaparken, sizler gibi özellikle büyüklerimizin belli bir yaş grubundaki bizler için çok değerli olan her birimizin saygı duyduğu toplumuzun büyüklerimizin de bu çatılar altında bulunması. Biz her akşam hemen hemen sosyal güvenlik anlamında ilimiz bünyesindeki kurumlarımızı ziyaret ediyoruz. Bu bazen yuvalar oluyor, çocuklarımızın kaldığı yuvalara gidiyoruz. Kimi zaman Rehabilitasyon gerektiren engelli çocuklarımızın, gençlerimizin hizmet aldığı yuvalara gidiyoruz. Kimi zaman çok anlamlı ve gerekli olan kadınlarımızın sosyal anlamda buluştuğu bizim açımızdan önemli merkezlere gidiyoruz. Çoğu zaman siz büyüklerimizi ziyaret edip, ellerinizden öpüp, hayır dualarımızı almak istiyoruz.