• BIST 2.072,93
  • Altın 782.51224
  • Dolar 13.514
  • Euro 15.3752
  • Kocaeli 4 °C

İDEV 2017 Fuarı 27 Nisan’da açılıyor

İDEV 2017 Fuarı 27 Nisan’da açılıyor
KOTO ve TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından 27-30 Nisan 2017 tarihlerinde Kocaeli’de düzenlenecek İDEV Fuarları, iç tüketimi tetikleyerek bölge ekonomisine canlılık getirecek.

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından Kocaeli Ticaret Odası işbirliği; Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, KOSGEB, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, MOBESKO, Kocaeli Müteahhitler Birliği ve Kocaeli Terziler Odası’nın değerli destekleri ile İDEV 2017 - 3. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde 27 - 30 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

TÜM ODALAR TOPLANTIDAYDI 

Birbirinden özel programların hazırlandığı fuarın basın toplantısı KOTO Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. KOTO Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş Genel Müdürü Cihat Alagöz, KOTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Volkan Yılmaz, Hüseyin Gezer, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, Yönetim Kurulu Üyeleri; Cafer Kozluca, Hasan Kanca, Halil Baylam, Abdülmelik Kalay, Mehmet Akif Şen, Yusuf Ziya Uludüz ve Kocaeli Ticaret Odası Genel Sekreteri Mert Anlıpak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Moralı, MARKA Genel Sekreter Vekili Şevket Kırıcı, KOSGEB Kocaeli Hizmet Merkezi Müdürü Atacan Yücel, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Zekai İren, Kocaeli Terziler Odası Başkanı Şaziye Kahrımanlı, Körfez Ticaret Odası Meclis Başkan Vekili     Hamza Küpeli, Yönetim Kurulu Üyesi İlker Korkmaz,  Gebze Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Coşkunçelebi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Oda Temsilcisi Seyfettin Bingül, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri; Fatma Aygün Kahya, Emrullah Terzioğlu ve Ömer Arslan, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Bölge Başkanı Gökalp Gökdemir katıldı. 

BULUT: FUAR MERKEZİ OLABİLMEK SİZLERİN DESTEKLERİYLE MÜMKÜN

Basın toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren KOTO Başkanı Necmi Bulut, “3. İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı (İDEV) ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı Lansman Toplantımıza hoş geldiniz. Odamızın, Kocaeli başta olmak üzere Doğu Marmara’yı, Anadolu yakasının ‘fuar merkezi’ konumuna getirme vizyonu ışığında, ilimizin 35 bin m2’si kapalı bir fuar alanına sahip oluşu bu alanda bize büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Ve biliyoruz ki, hedefimizin gerçekleşmesi ancak, Doğu Marmara Bölgesi’ndeki ticaret ve sanayi odaları başta olmak üzere tüm dinamiklerin destekleriyle mümkündür. 27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz, iş dünyasının tüm aktörleriyle katılımlarını beklediğimiz fuarımızın ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim. Ve benzer işbirliklerinin devam etmesi arzusunda olduğumuzu da özellikle vurgulamak isterim. Son olarak, bu kapsamlı fuarın düzenlenmesinde katkı veren başta Valiliğimiz olmak üzere, Büyükşehir Belediyemize, İzmit Belediyemize, MARKA, KOSGEB yetkilileri ile bu organizasyonu birlikte gerçekleştirdiğimiz Odalarımıza ve kent dinamiklerimize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi. 

EVLİLİĞE DAİR HERŞEY TEK ÇATI ALTINDA 

Gerçekleşecek fuarların evlenecekler, eşyalarını yenileyecekler ve ev almak isteyenler için büyük bir fırsat olduğunu belirten TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş Genel Müdürü Cihat Alagöz sözlerini şöyle devam ettirdi: “Evlilik hazırlıkları yapanlar için oldukça yoğun ve yorucu geçen süreci, onlarca konu başlığına ilişkin yüzlerce seçeneği tek çatı altında sunacağımız İDEV Fuarı ile kolaylaştırıyoruz. Birbirinden önemli tasarımcıların koleksiyonlarının sergileneceği Fuarımızda; ziyaretçiler, fuara özel kampanyalardan faydalanabilecekler.” Alagöz, katılımcı firmaların yoğun ilgisinden memnun olduklarını vurgulayarak, “Katılımcı firmalarımız, fuarımıza büyük bir özenle hazırlanıyorlar. En yeni, en güzel ürünlerinden örnekleri, en şık modellerini bu fuarda sergileyecekler” dedi.

EN GÖZDE KONUT PROJELERİ 

Kocaeli başta olmak üzere Doğu Marmara Bölgesi’nin en gözde konut projelerinin sergileneceği Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı’nda ise, Türkiye’nin dört bir tarafından gelecek ziyaretçileri bu projelerle buluşturmayı hedeflediklerini anlatan Cihat Alagöz, “TÜYAP yurtdışı ofislerimiz kanalıyla yürütmekte olduğumuz çalışmalar kapsamında, başta Körfez ülkeleri olmak üzere yurtdışından alım heyeti organizasyonu gerçekleştireceğiz. Nitelikli alıcılardan müteşekkil olmasını hedeflediğimiz yabancı ziyaretçilerimizin önemli iş bağlantıları yapmalarını öngörüyoruz” şeklinde konuştu. 

İDEV FUARI’NDA GELİNEN SON NOKTA 

KOTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz ise konuşmasında, fuarın geçtiğimiz yıllardaki verilerini açıklayarak, “30 Nisan-3 Mayıs 2015 tarihleri arasında ilkini gerçekleştirdiğimiz evlilik fuarımıza, ticari yaşamı boyunca ilk kez bir fuar organizasyonunda yer alan toplam 145 firma ve kültür dernekleri ile birlikte 200’e yakın firma katıldı. Gelenek ve göreneklerin yaşatıldığı fuarda; Anadolu İlleri Dernekler Birliği Elazığ Yöresi Çayda Çıra, Kafkas Yöresi Düğün ve kına gösterileri yer aldı. Düzenlenen 6 ayrı defileyle 20 gelinlik firması, 240’tan fazla 2015 modasına ait gelinlik modellerini görücüye çıkardı. 4 günün sonunda ziyaretçi sayımız 25 bin 320’yi buldu. 3-6 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz 2. Evlilik Fuarımıza ise; 30 farklı sektörde, 153 kurum ve kuruluşumuz yer aldı. Yaklaşık 9000 m2 lik bir alanda yer alan firmalarımızı 4 gün içinde 41.258 kişi ziyarete geldi. Fuarda bölgemiz için 20 Milyon TL.’den fazla ticaret hacmi sağlandı. Fuarımıza Polonya Büyükelçiliği stant alarak katıldı. Fuarımızın 2. Günü gerçekleştirdiğimiz Polonya Ülke Bilgilendirme Toplantısına yaklaşık 70 işadamımız katıldı. Fuarımıza Katar ve Kuveyt’ten 20 kişilik yatırımcı heyetimiz konuk oldular. Endonezya İstanbul Konsolosu ve Endonezyalı misafirlerimizi fuarımızda ağırladık. Fuarımızda 13 gelinlik, damatlık, deri firması ve Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi öğrencilerimizin tasarlamış olduğu yaklaşık 100 ürünü sergilendi. 4 gün boyunca süren Saç Show ve Dans gösterileri ile fuarımızı sonlandırdık” ifadelerine yer verdi. 

FUARDA NELER VAR? 

Girişlerin ücretsiz olacağı fuarlar, 27-28-29 Nisan 2017 tarihlerinde 10.00-20.00, 30 Nisan 2017 tarihinde 10.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. 

İDEV Fuarı’nın Kapsamı: Gelinlik ve Moda Evleri, Organizasyon Firmaları, Oteller ve Restoranlar, Düğün Salonları, Fotoğraf Stüdyoları, Çeyiz Firmaları, Ev Tekstili, Mobilya, Beyaz Eşya, Zücaciye, Mutfak Banyo Ekipmanları, Halı ve Dekorasyon Ürünleri, Çiçekçiler, Kuaför ve Güzellik salonları, Ayakkabı, Çanta, İç giyim, Hazır Giyim, Takı ve Kuyumcular.

Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı’nın Kapsamı: Konut ve işyeri projeleri, Topu konut ve villa projeleri, İş merkezleri ve rezidanslar, Arsa Ofisleri, Kooperatifler, Devremülk satış firmaları, Maket tasarım firmaları, Danışmanlık ve aracılık firmaları, Banka ve finans kurumları, Mimarlık, müteahhitlik firmaları, Yatırımcılar.

Ayrıntılı bilgi için www.idevfuari.com ve www.dogumarmaragayrimenkulfuari.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
    EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Değişen Kocaeli | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Faks : 0262 322 99 88 | Haber Yazılımı: CM Bilişim