• BIST 1.542
 • Altın 442,399
 • Dolar 7,3985
 • Euro 9,0105
 • Kocaeli 9 °C

Kartepe AK Parti’de kongresinde kavga çıktı (CANLI)

Kartepe AK Parti’de kongresinde kavga çıktı (CANLI)
Ak Parti’nin Kartepe kongresinde olaylar çıktı. İşte haberden ayrıntılar...

Hatice Bilecen'in listesinden sadece 4 yönetim kurulu üyesi geldi. Yedeklerden de  21 kişi itiraz dilekçesini divana sundu. Divan başkanı Mehmet Uzunoğlu, "Bu kadar istişareyi bir kenara koyup dilekçe verirseniz olacağı budur. Elinizi vicdanınıza koyun" diyerek, Bilecen'in listesinin reddedildiğini açıkladı. Bu açıklamadan sonra, Bilecen divanın kararına itiraz ederek bir konuşma yapmak istedi. Ancak, bazı partililer, Bilecen'e durumu tekrar ederek salondan ayrılmasında da alkış tuttular. O anda salondaki Kandaz ve Bilecen taraflarındaki kişiler sözlü olarak tartışmaya başladı.

TARTIŞMA KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

Tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Bilecen. güvenlik ekipleri tarafından salondan çıkartıldı. Salondaki gerginlik uzun süre sürdü. AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, kısa bir konuşma yaparak salondakileri sakinleştirmeye çalıştı. Civelek, "Bunlar bize vız gelir tırıs gider. Şimdi daha gidip diğer ilçelerimizin çalışmalarını yapacağız. Ancak sizlerden rica ediyorum, tüm delegelerimiz buraya gelerek oylarınız kullansın. Gerekirse arabalarınızla gidip alın. İştelerse işten alıp gelin. Biz cevabımızı sandıkta verelim" dedi. 

Kartepe AK Parti’de kongre heyecanı yalanıyor. AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek Kartepe ilçe başkan adayı olarak yeniden Hasan Kandaz’ı gösterirken, sürpriz bir biçimde Hatica Kaya Bilecen aday olduğunu açıklamıştı.

Uzunçiftlfk Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye katılım oldukça yoğun. Kongreye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katıldı. Adaylıktan vazgeçmeyen Hatice Kaya Bilecen'in de liste çıkartarak kongrede aday olması bekleniyor.

Kongrenin yapıldığı Uzunçiftlik Düğün Salonu'na yoğun güvenlik önlemi dikkat çekti. Kongreye gelen herkes polis tarafından sık didik didik arandı. Mevcut ilçe başkanı Hasan Kandaz'ın yönetiminde yer alanlar kongrede erkekler mavi kravat takarken, kadınlarda aynı renkte fular taktı. Kongre sonunda 30 ilçe yönetim kurulu üyesi, 41 il delegesi seçilecek.

Kartepe AK Parti kongresine Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Mahmut Civelek, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, belediye başkanları ve ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Divan başkanlığına Mehmet Uzunoğlu, başkan yardımcılığına Ayten Saner, Serap Karakaş, katip üyeliklerine Kadın kolları Başkanı Sevim balaban, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Can Öztürk’ün getirildi.

Kongrenin başlamasına kısa bir süre kala, sürpriz bir biçimde ilçe başkanlığı aday olan Hatice Kaya Bilecen, listesi ile salona geldi. Oturacak yer dahi bulamayan Bilecen’in aday olup olmayacağı henüz beli değil.

CİVELEK: BU İŞLER ÖYLE KOLAY DEĞİL

Kongrede bir konuşmaya yapan AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, aday olduğunu açıklayan Hatice Bilecen’e yüklendi. Civelek,  “Bugün burada medya olaylar bekliyor.  Ama bir şey olmayacak. Teşkilata sormadan yola çıkanlara prim vermeyeceğiz. 

Bu işler öyle sanıldığı kadar kolay değil” dedi. Konuşmasına devam eden Civelek, “Ben sabahları evden çıkarken aynaya  bakıyorum.  ‘Ey ayna benden daha iyi ilçe başkanı var mı’ diyorum.  Ayna yok diyor. Ama bakalım teşkilat ne diyecek önemli olan o. Burada bugün demokrasi işleyecek.  Biz hiçbir şeyi gizli kapaklı yapmıyoruz. Hem teşkilat,  hem Kartepe hem genel merkez Hasan Kandaz dedi. Biz de bunun arkasındayız” dedi.

HASAN KANDAZ’IN LİSTESİ

Hasan Kandaz, Niyazi Aydın, Veysel Pınar, Mustafa Yılmaz, Deniz Yıldız, Kemal Yıldız, Vedat Cuvalcı, Musa Karabalık, Ersin Er, Sadık Yılmaz, İbrahim Sönmez, Zeynep Kuşku, Hülya Şen Şener, Emine Ayvaz, Nurdan Köksal, Duygu Ertuğ, Nazan Güleryüz Şiviloğlu, Şeref Merttürk, Necdet Subaşı, Selçuk Kösemen, Ali Koç, Arif Özkan, Aşkın Adıgüzel, Fatih Topal, Yusuf Özdemir, Mehmet Tanta, Cemal Halil, Yüksel Dilek, Zafer Turhan, Fatih Bal.

İL DELEGELERİ

Hasan Kandaz, Hüseyin Üzülmez, Sevim balaban, Can Öztürk, M. Mustafa Kocaman, Niyazi Aydın, İsmail Durak, Hasan Çakmak, Şemsi Aytoprak, Melek Özler, Sami Çakır, Fahim Kılıç, Recep Ubay, Menure Yılmaz, Nihat Aslan, Muharrem Top, Hakkı Tandoğan, Musa Demirtaş, Gültekin Görüm, Şükrü Karabalık, Habip Sarman, Ergün Berdan, Abdüllah Sungur, Şaban Özer, İsmail Aksüt, Serkan Seyhan, Zafer Arat, Kadir Şahin, İbrahim Güray, Mustafa Cuhadar, Hüseyin karaman, Zihni Yılmaz, Erdoğan Yılmaz, Murat Yılmaz, Remzi Küçük, Ali Bostan, Mehmet Dilek, İbrahim Küçük, Mete Aydın, Ali Yılmaz, Zeki Özüer.

HATİCE BİLECEN’İN LİSTESİ

Hatice Bilecen, Ahmet Ünal, Yusuf Tandoğan, Ahmet Yılmaz, İsmet Karal, Yusuf Güneş, İrfan Akdoğan, Hikmet Kale, yılmaz Mengütemur, Hamza Metin, Necati Kolay, Ednan Karslı, Salih İlter, Şükrü Şimşek, Ahmet Karaduman, Ahmet Zengin, Nurguül İnan, Zühtü Demir, Aylşe Şahin, Mahmut Taşçı, Sinan Cengiz, Cumhur yücel, Erdal Eşgin, Emine Bayram, Selçuk Nemli, Yusuf Sönmez, İhsan Gündoğdu, Ali Durmuş, Saim dede, Adem Top.

İL DELEGELERİ

Hüseyin Üzülmez, Hatice Bilecen, Ahmet Ünal, Yusuf Tandoğan, Hamit Salman, Şaban ÖzerErgün Berdan, Ali Koç, Şükrü Karabalık, Zafer Arat, Abdullah Sungur, Ahmet Yılmaz, Şükrü Şimşek, İsmet Karal, Yusuf Güneş, İrfan Akdoğan, Necati Kolay, Hikmet Kale, Nurgül İnan, Ahmet Ünal, Ednan Karslı, Zühtü Demir, Ayşe Şahin, Mahmut taşçı, Sinan Cengiz, Cumhur Yücel, Erdal Eşgin, Sami Ercan, Kezban Gürboğa, Mustafa Salman, Ömer Yıldırım, Nevzat Sanat, Halil Karaali, Sevim Balaban, Niyazi Sarısüleyman, Vefa Dikmen, Serkan Çeliksoy, Remzi Kolay, Hulusi Aktop, Ahmet Yılmaz Haldız, Ahmet Batmanlar.

KONGREDE CANLI YAŞANANLAR...

BAKAN TANER YILDIZ KONUŞUYOR...

Kongrede son olarak kürsüye Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, geldi. Yıldız, şunları söyledi: "Her zaman teşkilatımızla iç içeyiz.

Birimiz diğerinden önemli değildir. Her birimizin görevleri var. Son bir hafta içerisinde farklı söylentiler dolaşıyor. AK Parti'nin dağılmasını bekleyenler var.

Bu bir güçlenmedir. Bizler Ankara'da sizler de yerel yönetilerle gücümüzü artıracağız. Bizler ne enerji santrallerinden ne de zeytin ağaçlarından da vazgeçmeyiz

Tek listeli şekilde nezaket içerisinde kongremizi yaptık. Bugün birlik ve beraberliğimizi daha fazla olacak. Bugün burada hiçbir şey olmayacak, demokrasi sonuna kadar işleyecek. Biz istişare yaptık, herkese sorduk. Karar verdik ve genel merkezimize sorduk. Genel merkezimizin de bize Hasan Kandaz'la devam diye talimat verdik.

BİZİM BİRLİK ve BERABERLİĞİMİZE YAKIŞMAZ

Biz öyle suya sabuna sürmeden siyaset yapacak insan değiliz. Genel merkezimizin tek liste kararı gizli kapaklı değildir, kapalı kapılar ardından olmadı. Böyle bir şey olmaz. Hem AK Partili'lyim diyeceksin hem de karara karşı duracaksın. Hem de kimseyle istişare etmeyeceksin. Teşkilata soracaksın, öyle bir kaç kişiyle gönlü kırık insanlarla olmaz. Bu bizim birlik beraberliğimize yakışmaz. Dev adımlarla yürüyoruz.

'HALKIN DUASINI ALMAK ÖNEMLİDİR'

Salonda çalan davuldan rahatsız olan AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, davulu susturdu.Kongrenin bir tazelenme ve kan değişimi olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Halkın duasını almak önemlidir, bundan daha güzeli yoktur. İnsanlarımızın büyük bir bölümü bize dua ediyor.Siyaseti asla kavga zemini olarak görmedik ve görmüyoruz. Siyaset demek sandalyelerin havada uçuştuğu anlayışı benimsemiyoruz.

Kardeşlik ruhu içinde istişare ederek yapıyoruz Siyaseti asla kavga zemini olarak görmedik ve görmüyoruz. Siyaset demek sandalyelerin havada uçuştuğu anlayışı benimsemiyoruz. Kardeşlik ruhu içinde istişare ederek kongrelerimizi yapıyoruz." Muhalefete de yüklenen Karaosmanoğlu, "Ben mecliste görüyorum. Biz her zaman açık olduk, şeffaf olduk. Ancak onlar mecliste günü birlik popülist konuları önümüze getiriyorlar. Ben onlara akıl veriyorum ama almıyorlar. Tramvay ve yaylı sistemi de getireceğiz. Kimseyi ötekileştiremeyiz, onlar da bizim arkadaşımızdır" dedi.

Kandaz: Bugün, demokrasi bayramında küskünlükleri atma günüdür. Bizler, varlığımızı güçlendirecek ve tarihine not düşecek projelerin peşinden koşuyoruz. Sizlerle beraber olmaktan ve bu kutsal mücadeleyi birlikte vermekten gurur duyuyorum

BAŞKAN TANER YILDIZ SALONA GİRİŞ YAPTI

Mehter takımı, yağmur altında konser verdi.

Salonun etrafında çok fazla sayıda sivil polis var.İlçe Başkan Adayı Hasan Kandaz salona giriş yaptı. İlçe başkanlığına aday olacağını söyleyen Hatice Bilecen ise henüz kongrenin yapıldığı salona giriş yapmadı.

Kandaz'ın listesinde olması beklenen Avukat Mustafa Kocaman'ın listede yer almadığı öğrenildi

Kongre salonuna gelen herkesin üstü hem elle aranıyor hem de özel bir aletle üst araması yapılıyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Eşme ayvası Meclis'e girdi!17 Ekim 2020 Cumartesi 12:35
 • Başkan Kocaman, gençleri havuzda misafir etti!13 Ekim 2020 Salı 17:44
 • Ormanya Doğa Okulu’nda ilk eğitimler başladı!03 Ekim 2020 Cumartesi 14:59
 • Kartepe İHL Spor Salonu’nda son viraj!29 Eylül 2020 Salı 15:22
 • Spor kulüplerinin adresi Kartepe!25 Eylül 2020 Cuma 16:02
 • Köseköy’de caddeler daha konforlu!23 Eylül 2020 Çarşamba 12:58
 • Kartepe'de hijyenik otobüsler!23 Eylül 2020 Çarşamba 12:48
 • Kartepe’ye yakışacak meydan!14 Eylül 2020 Pazartesi 11:08
 • Kartepe'de eş zamanlı Covid-19 denetimi!07 Eylül 2020 Pazartesi 16:07
 • Kartepe sınırlarını aştı!05 Eylül 2020 Cumartesi 12:52
  • EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
   Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Değişen Kocaeli | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Faks : 0262 322 99 88 | Haber Yazılımı: CM Bilişim