• BIST 1.102
  • Altın 460,101
  • Dolar 7,6861
  • Euro 8,9723
  • Kocaeli 15 °C

Kocaeli şehidini uğurladı FOTO HABER

Kocaeli şehidini uğurladı FOTO HABER
Şanlıurfa’da şehit olan Kadir Yıldız’ın cenazesi dün Karamürsel’de düzenlenen askeri törenle toprağa verildi.

Şanlıurfa Ceylanpınar'daki 1'inci Piyade Hudut Bölüğü'ne bağlı Boztepe Karakolu'nda meydana gelen olayda şehit olan Kadir Yıldız’ın cenazesi askeri uçakla Cengiz Topel Havaalanı’na getirildi. Kocaeli Karamürsel’de düzenlenen askeri törenle uğurlanan şehidi için ağladı.  

3 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

Vatani görevini yerine getirmek için Karamürsel’den Şanlıurfa’ya giden Kadir Yıldız (21), iki asker arkadaşıyla birlikte şehit düşmüştü. Şehidin cenazesi ise tamamlanan adli işlemlerinin ardından önceki gece askeri uçakla Kartepe’de bulunan Cengiz Topel Havaalanı’na getirildi. Cenazeyi ise askeri yetkililer ile Yıldız ailesi teslim aldı. Gölcük Donanma Komutan’lığında bekletilen cenaze daha sonra cenaze namazının kılınacağı ve askeri düzenlenecek olan Karamürsel’e getirildi. Şehit askerin cenazesi Kalıcı Konutlar mevkiinde bulunan Ulucamii’nde öğle namazına müteakip kılınırken, cenaze ise oldukça kalabalık oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu cenaze namazına çelenk gönderdi.

Kocaelililerin akın ettiği cenaze namazına Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Donanma Komutanı Veysel Kösele, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İl Jandarma Alay Komutanı Mehmet Karadeniz, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu da katılarak aileye taziyelerini sundu. Kılınan cenaze namazının ardından ise askeri tören düzenlendi. Cenazeye katılan Vali Hasan Basri Güzeloğlu koluna girdiği şehit babası Mustafa Yıldız’ın yanından bir an olsun ayrılmadı. Cenaze namazını ise İl Müftüsü Mehmet Sönmezloğlu kıldırdı. Şehit Kadir Yıldız’ Türk Bayrağı'na sarılı tabutu silah arkadaşlarının omuzlarında top arabasına taşındı.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Askerler tarafından omuzda taşınan şehit Kadir Yıldız’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, top arabasına konuldu. Şehidin tabutu cenaze marşı eşliğinde bir süre top arabasında taşındı. Şehidin ailesi ve cenazeye katılan protokol ve vatandaşlar gözyaşlarıyla arkadan yürüdü. Bir süre taşınan cenaze daha sonra cenaze aracına bindirilerek toprağa verileceği Karamürsel Şehitliği’ne götürüldü. Vali Güzeloğlu, şehit babasını kendi aracına bindirerek, mezarlığa kadar eşlik etti. Şehit Kadir Yıldız’ın cenazesi burada gözyaşları içerisinde toprağa verildi.